Szukaj nas na:
Język:
flag

Eltroxin na problemy z tarczycą. Jak działa oraz jakie są opinie o produkcie?

Choroby tarczycy są często bardzo przebiegłe. Mało kto leczy je od pierwszych symptomów, a tych - jak wskazuje medycyna - jest bardzo dużo. Mechanizm działania tarczycy jest dość prosty. Jeśli proces ten zostanie zaburzony, może to doprowadzić do permanentnego tycia, senności, bądź zupełnie odwrotnych objawów, takich jak utrata wagi, charakterystyczny wytrzesz oczu itd.

W procesie leczenia schorzeń tarczycy, niezwykle istotne jest zaaplikowanie leków hormonalnych. Jednym z nich jest Eltroxin - popularny preparat leczniczy, stosowany u wielu Pacjentów cierpiących na choroby tego narządu. W poniższym artykule opiszemy jego działanie, przedstawimy ewentualne działania niepożądane i interakcje z innymi lekami. Napiszemy także o suplementach diety wspierających zdrowie tarczycy.

Eltroxin - skład, właściwości i podstawowe informacje

Eltroxin jest lekiem hormonalnym, którego skład oparty jest na lewotyroksynie. Jest to hormon wytwarzany drogą syntezy, bardzo często stosowany w przypadku chorób tarczycy, a konkretnie - w przypadku wystąpienia jej niedoczynności. Lewotyroksyna jest stosowana zastępczo, co oznacza, że jej działanie jest dokładnie takie samo, jak działanie hormonu naturalnego - tyroksyny (T3). W pewnym sensie organizm nie odróżnia nawet hormonu endogennego od jego egzogennego odpowiednika. Jest to możliwe dzięki temu, że lewotyroksyna ulega w organizmie konwersji do T3.

Stosowanie i działanie - najważniejsze informacje

Eltroxin jest lekiem, który należy stosować według określonych zasad. Określoną przez lekarza dawkę leku należy podawać wyłącznie na czczo i koniecznie popijać pewną ilością wody. Dzięki temu lek ten jest wchłaniany znacznie szybciej i działa o wiele skuteczniej. Należy jednak pamiętać, by pod żadnym pozorem nie przekraczać dawki zalecanej przez lekarza. Zdecydowana większość działań niepożądanych w przypadku stosowania Eltroxinu, jest spowodowana jego przedawkowaniem, bądź też nadwrażliwością na niektóre składniki leku. Są to między innymi:

 • tachykardia,
 • spadek masy ciała,
 • bezsenność.

Pod żadnym pozorem Eltroxinu nie można stosować w przypadku osób chorych na nadczynność tarczycy. Nie zaleca się go również u osób cierpiących na cukrzycę i problemy z sercem.

Ile kosztuje Eltroxin?

Cena leku Eltroxin jest zależna od stopnia jego refundacji. Przykładowo, za opakowanie 100 tabletek (0.1 MG), trzeba zapłacić od 16,49 do 44,29 złotych. Z kolei opakowanie o mniejszym stężeniu składnika czynnego (0.05 MG), będzie kosztować - w zależności od poziomu refundacji nieco mniej, bo od 6,90 do 38,09 złotych. Niestety lek ten jest od pewnego czasu trudno dostępny w Polsce, co jest związane z brakiem podstawowych leków w wielu aptekach.

Interakcje - czego unikać stosując ten lek?

Osoby stosujące na problemy z tarczycą lek Eltroxin, powinny zachować szczególną ostrożność w przypadku stosowania następujących leków:

 • Leki przeciwcukrzycowe - Eltroxin może niekorzystnie wpływać na ich skuteczność, co jest związane z bezpośrednim osłabianiem działania insuliny.
 • Leki oparte na kumarynie - lewotyroksyna może znacząco wzmocnić ich działanie, poprzez reakcję zawartych w nich składników czynnych.
 • Sole żelaza - może ono doprowadzić do zmniejszenia skuteczności lewotyroksyny a konkretnie - do skrócenia czasu jej aktywnego działania.
 • Amiodaron - zawiera jod, co oznacza, że może zwiększyć skuteczność lewotyroksyny, prowadząc do nadczynności tarczycy.

Stosowanie powyższych leków wraz z Eltroxinem jest możliwe, o ile rzecz jasna zgodę na to wyda lekarz. Dlatego osoba u której wykryto niedoczynność tarczycy, powinna już na etapie wizyty lekarskiej, poinformować lekarza o przyjmowaniu tych substancji a także leków takich jak:

 • dikumarol,
 • sertralina,
 • furosemid,
 • barbiturany,
 • leki o charakterze antykoncepcyjnym.

Interakcja Eltroxinu z alkoholem nie jest zalecana, choć - według dostępnych danych - połączenie tych dwóch substancji wykazuje mało istotne skutki uboczne. W większości przypadków wiążą się one z osłabieniem skuteczności Eltroxinu.

Lek a suplementy diety

W związku z tym, że Eltroxin zawiera w swoim składzie czystą, syntetyzowaną lewotyroksynę, nie wymaga on stosowania dodatkowych preparatów leczniczych o ile lekarz nie zadecyduje inaczej. Po uprzedniej konsultacji lekarskiej, często okazje się, że można go stosować z suplementami diety, jednakże tylko za zgodą prowadzącego lekarza specjalisty. Jednym z popularnych i naturalnych suplementów jest Thyrolin.

Thyrolin – naturalne i bezpieczne wsparcia dla zdrowia tarczycy

Thyrolin to suplement diety, który jest przeznaczony dla osób chcących zadbać o tarczycę, jako uzupełnienie. Suplement ten - według producenta - charakteryzuje się następującą rolą:

 • jest wsparciem dla tarczycy w produkcji odpowiedniej ilości hormonów,
 • poprawia samopoczucie człowieka, poprzez redukcję uczucia zmęczenia,
 • pomaga w stabilizacji masy ciała, wywołanej niedoczynnością tarczycy,
 • korzystnie wpływa na gospodarkę hormonalną organizmu.
 • Wszystko to za sprawą unikalnego, a przede wszystkim naturalnego składu.

  Thyrolin - podstawowe informacje na temat składu

  1. Morszczyn pęcherzykowaty - ekstrakt z niego to jedna z najważniejszych substancji czynnych w suplemencie diety. Produkt ten wspiera metabolizm organizmu, poprawiając jednocześnie funkcjonowanie tarczycy. Dzięki swoim właściwościom, substancja ta zmniejsza łaknienie, ułatwiając redukcję masy ciała.
   Uwaga! Ze względu na swoją charakterystykę, ekstrakt z morszczynu wykazuje dużą zawartość jodu, zależną oczywiście od warunków, w których przebywał glon. Oznacza to, że ilość tego pierwiastka w różnych opakowaniach Thyrolinu nie jest stała. Tym samym, jego stosowanie należy dokładnie uzgodnić z lekarzem.
  2. Selenometionina - to substancja, w której skład wchodzi przede wszystkim selen. Ma on bardzo istotny wpływ na tarczycę, gdyż wspiera on jej prawidłowe funkcjonowanie. Jest to bardzo popularny antyoksydant, przyspieszający regenerację tego organu.
  3. Cynk - to bardzo ważny pierwiastek, którego niedobór przedkłada się na osłabienie działania układu krwionośnego a także poprawia trawienie białek. Niestety, jego nadmiar może znacząco zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia wielu groźnych chorób. Dowiedziono naukowo, że stężenie cynku powyżej 6 000 mikrogramów na litr krwi może zwiększyć ryzyko powstania raka aż 70 razy. Dlatego przed zażyciem suplementu Thyrolin, warto wykonać dokładną analizę ilości poszczególnych mikroelementów we krwi i skonsultować ją z lekarzem.
  4. Biotyna i ryboflawina - należą do grupy najważniejszych składników naszej diety, które usprawniają zarówno metabolizm, jak i pracę układu nerwowego.
  5. Lucerna siewna imbir lekarski - wyciąg z tych roślin pozwala utrzymać odpowiedni poziom cukru i cholesterolu we krwi.
  6. Pieprz czarny - ekstrakt z dobrze wszystkim znanego pieprzu znacznie przyspiesza wchłanianie substancji odżywczych. W suplemencie diety Thyrolin substancja ta pełni rolę składnika pomocniczego, wpływającego na przyspieszenie procesu wchłaniania składników aktywnych.
  7. Witamina B6 - korzystnie wpływa na gospodarkę hormonalną a także redukuje uczucie zmęczenia i znużenia.
  8. Witamina B12 - wpływa na metabolizm i samopoczucie psychiczne. Ma właściwości uspokajające.

  Podsumowując, powyższy skład charakteryzuje się dużym odsetkiem substancji czynnych. Przedkłada się to z jednej strony na jego skuteczność (co potwierdzają stosowne opinie), ale z drugiej na konieczność wykonania dokładnych badań i konsultacji lekarskich, również w kontekście towarzyszących Thyrolinowi leków. Niemniej ten suplement na tarczycę działa w sposób wielopłaszczyznowy, dzięki czemu może on skutecznie nas wesprzeć.

  Jak stosować?

  Thyrolin należy stosować dwa razy dziennie (rano i wieczorem) po jednej kapsułce. Każdą kapsułkę należy popić dużą ilością wody.

  Jaka jest cena Thyrolinu?

  Gdzie kupić Thyrolin? Najlepiej zrobić to za pośrednictwem strony internetowej producenta: www.thyrolin.pl. Zakup za pośrednictwem innych podmiotów (osoba trzecia, apteka internetowa) wiąże się nie tylko z wyższą ceną samego suplementu, ale też z ryzykiem zakupu zupełnie innego preparatu o zgoła innych właściwościach.

  Dodatkowo kupując produkt na stronie producenta otrzymamy 90-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Jeśli w trakcie kuracji uznamy, że Thyrolin nie spełnia naszych oczekiwań, wówczas wystarczy wypełnić formularz kontaktowy i odesłać opakowanie, a producent zwróci nam wszelkie koszty. Jest to jedyny taki środek na tarczycę z tego typu gwarancją.

  Ile zatem kosztuje ten suplement diety? Zależy to od liczby zamawianych opakowań.

  1. 1. Zamawiając jedno opakowanie, płacimy za nie 159 złotych. Wystarczy nam ono na 30 dni stosowania.
  2. 2. Zamawiając trzy opakowania (pakiet standardowy) zapłacimy za całość 318 złotych, czyli 106 złotych za każde z opakowań. Wystarczy to nam na 3 miesiące stosowania.
  3. 3. Zamawiając sześć opakowań (pakiet optymalny) zapłacimy za całość 477 złotych, czyli 79.50 za jedno opakowanie. Wystarczy nam to na 6 miesięcy nieprzerwanego stosowania.