Szukaj nas na:
Język:
flag

Euthyrox - tabletki na tarczycę. Opinie, Cena i Gdzie Kupić?

Zaburzenia tarczycy polegają przede wszystkim na nadmiernym (nadczynność) bądź zbyt małym jak na potrzeby organizmu (niedoczynność) wytwarzaniu hormonów tarczycowych. Ich nieodpowiedni poziom wpływa na stężenie hormonu TSH, produkowanego przez przysadkę mózgową. To on reguluje stężeniem hormonów tarczycowych i - w normalnych warunkach - wpływa na stabilizację ich poziomu.

Co to oznacza w praktyce? Jeśli hormonów tarczycy będzie zbyt mało, ilość TSH będzie stale zwiększona. Z kolei w przypadku ich nadmiaru, poziom TSH będzie relatywnie niski. Wiązać się to będzie z wieloma schorzeniami, wśród których najistotniejsze to przybieranie na wadze, senność, poczucie zimna (niedoczynność), bądź nadmierne pobudzenie, choroba Basedowa (nadczynność). Oczywiście choroba ta ma charakter przewlekły. Niemniej istnieją leki, które znacznie łagodzą postęp tej choroby. Jednym z nich jest Euthyrox.

Euthyrox - jak działa ten lek i jakie jest jego zastosowanie?

Euthyrox jest lekiem stosowanym w leczeniu zastępczym niedoczynności tarczycy, a także w zapobiegawczo po usunięciu wola obojętnego (niewpływającego na zmiany w ilości wydzielanych hormonów tarczycy). Stosuje się go również w leczeniu (supresyjnym) raka tarczycy. Niektórzy lekarze zalecają jego stosowanie również w celach diagnostycznych, których zadaniem jest czasowe zatrzymanie pracy tarczycy, w celu ustalenia stężeń określonych hormonów.

Jak działa Euthyrox? Jest to lek oparty na lewotyroksynie, czyli zastępczemu hormonowi tarczycy. Lek ten uzupełnia odpowiedni poziom hormonów tarczycowych, aczkolwiek stosuje się go również jako suplement leków przeciwtarczycowych, podczas leczenia nadczynności tarczycy.

Kiedy nie stosować leku?

Euthyrox jest lekiem, który - jak każdy inny preparat medyczny - nie powinien być stosowany przy określonych schorzeniach, a także wraz z określonymi lekami. Niemniej zawsze jego zastosowanie winno być poprzedzone wizytą u lekarza, a także powiadomieniem go o przebytych dolegliwościach i zażywanych lekach, a także suplementach diety.

Z jakimi lekami nie łączyć Euthyroxu?

Euthyrox nie powinien być stosowany zwłaszcza z niektórymi lekami przeciwcukrzycowymi. Udowodniono, że może on znacząco wpływać na osłabienie ich działania. Zaleca się również, by nie łączyć go z niektórymi lekami przeciwzakrzepowymi (grupa kumaryny), gdyż może to doprowadzić do gwałtownego zwiększenia intensywności ich działania.

Przy jakich schorzeniach nie stosować?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, szczególną ostrożność w stosowaniu leku Euthyrox powinny zachować osoby chore na cukrzycę i zaburzenia krzepnięcia krwi. Obostrzenie to dotyczy również kobiet w ciąży i kobiet karmiących. W przypadku tej grupy osób konieczne może się okazać zatrzymanie karmienia piersią na określony przez lekarza czas.

Jak stosować Euthyrox?

Ilość stosowanego leku jest uzależniona od decyzji lekarza. Tabletki należy połykać rano, najlepiej na czczo o ile lekarz nie zaleci inaczej.

Działania niepożądane

Euthyrox jest lekiem, który może wywołać działania niepożądane. Dotyczy to szczególnie tych osób, które z różnych powodów przedawkowały lek, bądź też wykazują nadwrażliwość na jego określone składniki. Występujące skutki uboczne to przede wszystkim:

 • ból w okolicach klatki piersiowej,
 • problemy z sercem,
 • nadmierne oddawanie moczu,
 • nadmierny wzrost ciśnienia krwi,
 • nieregularny oddech,
 • poczucie swędzenia skóry i nadmierna potliwość,
 • zaburzenie cyklu miesiączkowego itd.

Bardzo rzadko zdarza się wystąpienie następujących objawów:

 • problemy z widzeniem,
 • zawroty głowy,
 • skurcze brzucha,
 • zmiany masy ciała (w tym i apetytu),
 • bóle głowy,
 • dyskomfort mięśniowy,
 • utrata włosów,
 • biegunka.

Schorzenia te bardzo często są spowodowane zmianami w gospodarce hormonalnej. Euthyrox jest skądinąd lekiem hormonalnym (lewotyroksyna), który w pewien sposób wpływa na funkcjonowanie i samopoczucie całego organizmu.

Jeśli lek został przedawkowany i wystąpiły działania niepożądane, koniecznie jak najszybciej należy zwrócić się do lekarza. Niektóre z tych działań mogą mieć bardzo niebezpieczny przebieg (np. utrata przytomności).

Euthyrox - opinie i dodatkowe informacje o leku

Euthyrox jest dość znanym i często przepisywanym lekiem, co jest spowodowane jego skutecznością. Pamiętajmy, że głównym składnikiem czynnym wchodzącym w jego skład, jest lewotyroksyna. Oznacza to, że jego działanie jest stosunkowo silne i - oczywiście - zależne od przyjętej dawki.

Jakie opinie na temat tego leku można wyczytać na forach? Najczęściej mają one pozytywny charakter. Pacjenci doceniają jego skuteczność, aczkolwiek czasami są zawiedzeni jego sposobem działania. Chodzi mianowicie o zmiany masy, która - teoretycznie - powinna się zmniejszać po długotrwałym stosowaniu (skutek uboczny leczenia niedoczynności tarczycy). Trzeba jednak zaznaczyć, że zjawisko to jest spowodowane najczęściej przepisaniem najmniejszej dawki hormonu (N25).

Ile kosztuje ten lek i czy warto go zażywać?

Euthyrox jest skutecznym lekiem, o którego skuteczności świadczy duża popularność wśród pacjentów. Jest to tani lek, którego cena (w przypadku N75) wynosi około 10 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest on dostępny tylko na receptę. Niestety, na początku lipca 2019 roku, zaczęły się pojawiać sygnały o zmniejszonej podaży leku w aptekach.

Euthyrox a suplementacja

Choć Euthyrox jest lekiem, który jest niezbędny w procesie leczenia chorób tarczycy, jego działanie - po odpowiedniej konsultacji z lekarzem - można uzupełnić o dodatkowe substancje, oczywiście w postaci suplementów diety. Jednym z nich (szczególnie przez nas polecanym) jest Thyrolin.

Thyrolin – naturalne i bezpieczne wsparcie dla zdrowia tarczycy!

Jak na profesjonalny suplement diety przystało, Thyrolin działa w następujący sposób:

 • Wspomaga prawidłowe działanie i funkcjonowanie tarczycy.
 • Wspiera mechanizmy odpowiedzialne za produkcję hormonów tarczycowych.
 • Korzystnie wpływa na samopoczucie, łagodząc uczucie znużenia i zmęczenia (towarzyszące niedoborom tarczycy).
 • Pomaga w ustabilizowaniu wagi ciała, w uporządkowaniu gospodarki hormonalnej itd.

Dlaczego profesjonalny? Ponieważ producent na stronie www.thyrolin.pl w sposób wyczerpujący przedstawia działanie każdego składnika, a jest ich – uwaga – aż 13! To najbardziej złożony, naturalny środek na tarczycę dostępny na rynku.

Kilka słów o składzie

Oczywiście to nie jest kompletna ocena produktu. Aby jej dokonać, należy dokładnie przeanalizować poszczególne jego składniki. W skład suplementu Thyrolin wchodzą następujące substancje czynne i pomocnicze:

 1. Ekstrakt z morszczynu pęcherzykowatego - zawiera mnóstwo jodu. Ponadto doskonale wpływa na przemianę materii i poprawia funkcjonowanie flory jelitowej. Należy jednak pamiętać, że poziom wspomnianego jodu w tym ekstrakcie jest uzależniony przede wszystkim od warunków, w których dany glon bytował. Dlatego tak ważne jest, by stosować ów suplement wyłącznie pod kontrolą lekarza.
 2. Selen - wykazuje silne działanie antyoksydacyjne, przyspieszając regenerację tkanek ludzkiego ciała. Dzięki temu jest on bardzo często stosowany w leczeniu (i suplementacji) niedoczynności tarczycy.
 3. Cynk - odgrywa on ogromną rolę w procesie syntetyzowania hormonów tarczycy. Jego umieszczenie w składzie Thyrolinu jest w pełni uzasadnione, głównie dzięki temu, że niejako współpracuje on z selenem.
 4. Biotyna - jest substancją przyspieszającą proces metabolizmu. Według wielu badaczy korzystnie wpływa ona również na układ nerwowy.
 5. Lucerna siewna i imbir lekarski - są to substancje, które wspierają utrzymanie na odpowiednim poziomie cholesterolu i cukru we krwi. Należy jednak pamiętać, że - choć lucerna nie wywołuje działań niepożądanych - to jednak może doprowadzić do wielu powikłań u osób chorych na toczeń rumieniowaty.
 6. Ekstrakt z pieprzu czarnego – Bioperine® - jest substancją pomocniczą, która według najnowszych badań przyspiesza wchłanianie witamin i mikroelementów.
 7. Ryboflawina - jest substancją wspierającą kondycję psychologiczną (antydepresant). Co więcej, korzystnie wpływa ona na odporność organizmu a także bierze udział w metabolizmie neuroprzekaźników.

Oprócz 7-miu wyżej wymienionych składników w produkcie znajdziemy także: ekstrakt z ashwagandhy, l-tyrozynę, kwas pantotenowy oraz witaminy B6 i B12.

Podsumowując powyższy skład, można dojść do wniosku, że Thyrolin jest suplementem działającym kompleksowo.

Promocja dla czytelników naszego portalu: Zamów 2 opakowania Thyrolinu, a jedno opakowanie dostaniesz gratis!

Jak stosować?

Suplement diety jest dostępny w kapsułkach. Jedno opakowanie zawiera aż 60 kapsułek. Dziennie należy stosować 2 kapsułki - jedną rano a drugą wieczorem. Każdorazowo należy zapić je odpowiednio dużą ilością wody.

Gdzie kupić Thyrolin najtaniej?

Eythyrox jest lekiem, który można stosunkowo łatwo kupić w praktycznie każdej aptece (o ile rozwiązano problem jego dostępności na rynku). Z Thyrolinem jest nieco gorzej. W przypadku tego suplementu diety najlepiej skorzystać z oficjalnej strony producenta www.thyrolin.pl. Zamawiając bezpośrednio z tego źródła mamy pewność, że otrzymany produkt jest oryginalny i pełnowartościowy. Dodatkowo producent na każdy zakupiony produkt przyznaje aż 90-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Jeżeli kuracja Thyrolinem nie spełni Twoich oczekiwań, wypełnij formularz kontaktowy i odeślij opakowanie, a otrzymasz zwrot wszystkich kosztów! Takie podejście do klienta zasługuje na pochwałę i powinno być standardem w XXI wieku.

Ile kosztuje ten suplement diety? Jego cena jest uzależniona od liczby kupowanych przez nas opakowań.

 • Kupując 1 opakowanie, zapłacimy za nie 159 złotych.
 • Kupując 3 opakowania, zapłacimy za nie 318 złotych, czyli 106 złotych za sztukę.
 • Kupując 6 opakowań, zapłacimy za nie 477 złotych. Jednostkowa cena jednego opakowania wyniesie więc 79.50 złotych.